loading

Marcegaglia Ravenna wśród zwycięzców „Światowych nagród roku 2020 za doskonałość stali”

27 lipca 2020 r.

Marcegaglia Ravenna wśród zwycięzców „Światowych nagród roku 2020 za doskonałość stali”

Z okazji ceremonii wręczenia „Światowych nagród roku 2020 za doskonałość stali”, sponsorowanych przez Fastmarkets, Marcegaglia Ravenna złożyła 5 wniosków w trzech różnych kategoriach obejmujących dwa innowacyjne projekty: Tensil Pro oraz Smart Line. Pierwszy z nich został w całości opracowany i stworzony przez Marcegaglia Ravenna, natomiast drugi jest owocem współpracy z firmą Fives.

Ceremonia ręczenia nagród odbyła się 24 lipca i transmitowana była z Nowego Jorku.

Marcegaglia Ravenna wygrała w kategorii „Najlepsze usprawnienie operacyjne”, natomiast para Fives i Marcegaglia – w kategorii „Usługi informatyczne”.

Nagrody są wynikiem strategicznej roli, jaką w ostatnich latach pełnił dział badań i rozwoju grupy Marcegaglia, skupiając się na stałej poprawie procesów i rozwoju innowacyjnych rozwiązań. Przez pięć lat struktura powstała w tym dziale była wdrażana w zakładzie w Rawennie i opierała się na umiejętnościach członków znakomitych zespołów; wspiera ona inżynierię procesów w zakresie poprawy produkcji oraz poszukiwania rozwiązań w zakresie produktów dostosowanych do potrzeb klientów.

Tensil Pro to internetowy system wykrywania mechanicznej charakterystyki materiałów. Opracowano go z myślą o poprawie jakości produktu i wydajności procesów. Tensil Pro znajduje zastosowanie już w procesach walcowania na gorąco i obejmuje wszystkie materiały metalowe, stal magnetyczną i niemagnetyczną oraz stopy aluminium lub miedzi.

Jeśli chodzi o projekt Smart Line, powstał on we współpracy z firmą Fives i stanowi połączenie rozwiązania Tensil Pro i szerokiego doświadczenia Fives w dziedzinie automatyki przemysłowej. Smart Lines integruje wszystkie procesy produkcyjne związane z przekształcaniem kręgów, od walcowania na gorąco po wykończony produkt.

Dzięki oszczędności energetycznej i wzrostowi wydajności Tensil Pro i Smart Line pozwalają zmniejszyć koszty produkcyjne. Zapewniają one również większą homogeniczność charakterystyk mechanicznych (zwłaszcza w przypadku sektora motoryzacyjnego) i umożliwiają badanie jakości i tendencji procesów, które różnią się w zależności od materiału wejściowego (co pozwala zmniejszyć różnice między dostawcami, producentami stali).

Obejrzyj film z ceremonii wręczenia nagród na kanale Marcegaglia TV.

Więcej informacji:

Marcegaglia Ravenna
Nr telefonu: +39 . 0544 516 611
ravenna@marcegaglia.com

Kontakt

MARCEGAGLIA KLUCZBORK
Ligota Dolna – ul. Przemysłowa 1
46-200 Kluczbork, Poland
phone +48 77 45 98 200
fax +48 77 45 98 201
kluczbork@marcegaglia.com

MARCEGAGLIA PRASZKA
ul. Kaliska 72 – 46-320
Praszka – Poland
phone +48 34 350 15 00
fax +48 34 350 15 01
praszka@marcegaglia.com

Zasubskrybuj Newsletter

Share on:

Comments are disabled.