PL | ENGLOBAL WEB SITE - www.marcegaglia.com 
 
 
carbon steel
 

Zaprezentowano projekt Casa Marcegaglia

GRUPA MARCEGAGLIA

Marcegaglia – wiodąca, globalna grupa specjalizująca się w obróbce stali – przetwarza 5,8 miliona ton stali rocznie, zatrudnia 6500 pracowników i posiada 25 fabryk na całym świecie, produkując 5500 kilometrów produktów ze stali nierdzewnej i węglowej każdego dnia dla ponad 15 000 klientów. W 2018 r. jej obroty z działalności podstawowej (95%) oraz zdywersyfikowanej (5%) przekroczyły 5,3 mld euro, a zysk operacyjny wyniósł 411 mln (386 mln euro dotyczyło Marcegaglia Steel). Firma, założona w 1959 roku przez Steno Marcegaglia, ma swoją siedzibę w Gazoldo degli Ippoliti (Mantova) i jest w pełni zarządzana przez rodzinę Mantua. Prezesem spółki jest Antonio Marcegaglia, a wiceprezesem – Emma Marcegaglia. Oboje zajmują również stanowisko dyrektora naczelnego. Firmę przejęli po ojcu w roku 2013. To dzięki ich staraniom spółka stale się rozwija i umacnia swoją pozycję na rynku stali.

Grupa składa się z dwóch głównych spółek holdingowych, obejmujących wiele różnych oddziałów korporacyjnych: Marcegaglia Steel (która prowadzi podstawową działalność) i Marcegaglia Investments (działalność zdywersyfikowana) i, oprócz głównego sektora stali, jest obecna w innych sektorach przemysłu, takich jak budownictwo, artykuły gospodarstwa domowego, elektromechanika, turystyka i nieruchomości.

W 2019 r. Grupa Marcegaglia wdrożyła plan inwestycji o wartości około 600 mln euro na okres najbliższych pięciu lat, aby wzmocnić działalność głównych fabryk łańcucha produkcyjnego we Włoszech i w Europie.

JAK GRUPA MARCEGAGLIA BĘDZIE OBCHODZIĆ 60. ROCZNICĘ SWOJEGO ISTNIENIA

Grupa Marcegaglia będzie obchodzić w tym roku 60. rocznicę założenia, którą uczci szeregiem inicjatyw i wydarzeń skierowanych do pracowników (którzy przyczynili się do sukcesu firmy i ustalenia jej wiodącej pozycji na rynku branżowym), Fondazione Marcegaglia Onlus (aby wspomóc jej działalność na rzecz ludzkiej solidarności we Włoszech oraz w najbiedniejszych regionach świata), a przede wszystkimdo członków lokalnych społeczności (stanowiących główną siłą napędową generującą zyski i stały rozwój).

Dla spółek zarządzanych przez rodzinę Mantui, która stała się „światowym centrum obróbki stali”, grupa Marcegaglia przygotowała specjalne wydarzenie, na którym przedstawi nowy, innowacyjny projekt – „Casa Marcegaglia”. Chce w ten sposób zwiększyć wartość historyczną, artystyczną, kulturową, ekonomicznąoraz społeczną tych placówek.

CASA MARCEGAGLIA

„Casa Marcegaglia” to budowla muzealna o powierzchni1300 m2, która będzie znajdować się w siedzibie grupy przemysłowej w Gazoldo degli Ippoliti.

Kompleks muzealny będzie w dynamiczny sposób prezentował historię założyciela, rodziny oraz spółki Marcegaglia na różnych etapach rozwoju.

Trasa wystawy obejmować będzie osiem punktów tematycznych, a przy każdym z nich znajdować się będzie wiele ekspozycji interaktywnych oraz wielofunkcyjnych ilustracji.Do muzeum będzie wchodzić się przez trójdrożny park znajdujący się przed głównym wejściem do siedziby spółki, tworzący nowy element otaczającego krajobrazu. Goście będą mogli tam odpocząć i uzyskać informacje na temat obiektów znajdujących się wewnątrz muzeum. Przy wejściu gości będzie witać żagiel zbudowany ze stali i szkła oraz rzeźba „Buddy żyjącego stalą” autorstwa Zhanga Huana, a także ekspozycje ze stale zmieniającą się treścią. Wewnątrz muzeum stal przeobrazi się w prawdziwe centrum kultury i sztuki, gdzie jak w sali teatralne jodbywać się będą konferencje, debaty oraz projekcje wciągających i wywołujących emocje filmów. Historia bogata w eksponaty, wspomnienia i świadectwa niezwykłych dokonań założyciela spółki będzie tłem dla prezentacji procesu produkcji zachodzącego w fabrykach spółki, które oferują największy na świecie asortyment półfabrykatów oraz gotowych produktów ze stali „made in Marcegaglia”. Wyspecjalizowane centrum edukacyjne, w którym odbywa się szkolenie pracowników grupy, oraz biblioteka cyfrowa, zapewniającastałe aktualizowanie archiwum historyczno-techniczne, to ostatni etap podróży po korporacyjnym świecie spółki cechującej się silnym duchem przedsiębiorczości, dzięki któremu wywarła ogromny wpływ na kształt branży.

Projekt „Casa Marcegaglia” zostanie zainaugurowany w 2020 roku. Jego autorem jest architekt Vittorio Longheu, profesor na wydziale projektowania architektonicznego Politechniki Mediolańskiej, zaś nadzór nad rozwojem i prezentacją projektu powierzono kuratorce sztuki, Elisabette Pozzetti.

 

Rinaldo Arpisella

Dyrektor ds. Komunikacji w Marcegaglia Group Relacje instytucjonalne - Stosunki zewnętrzne - Biuro prasowe

via Giovanni della Casa, 12 • 20151 Milan, MI - Włochy

telefon +39 02 30704280 • telefon komórkowy +39 335 8001744 • faks +39 02 3087421

rinaldo.arpisella@marcegaglia.com • www.marcegaglia.com

 

Alessandra Ornati

Sekretariat Wydziału ds. Komunikacji w grupie Marcegaglia

via Giovanni della Casa, 12 • 20151 Milan, MI - Włochy

tel. +39 02 30704258 • tel. kom. +39 331 6916970

alessandra.ornati@marcegaglia.com • www.marcegaglia.com

Share on:

<< HOME
 
 
 term of use | privacy policy| cookie policy| P.IVA UE IT01477070203 |© Copyright 2020 MARFIN | credits Studio Chiesa