PLGLOBAL WEB SITE - www.marcegaglia.com 
 
 
carbon steel
 

Stal w przemyśle budowlanym: stale konstrukcyjne

Stal jest pożądanym materiałem w przemyśle budowlanym ze względu na wydajność, trwałość, elastyczność i możliwość ponownego przetworzenia.
Jest wyjątkowym materiałem pod względem własności mechanicznych, a także stabilnym rozwiązaniem w nowoczesnej architekturze.

Niezależnie od tego, czy są to zimno walcowane i ocynkowane wyroby płaskie, blachy grube (quatro) czy rury konstrukcyjne ze stali węglowej, stal konstrukcyjna cieszy się obecnie dużą popularnością.
Dzięki swoim właściwościom stal stanowi bardzo funkcjonalny i wszechstronny materiał: można ją wykorzystywać do budowy konstrukcji i dachów, mostów o długich przęsłach, elementów infrastruktury, jak również w budownictwie obiektów przemysłowych i mieszkalnych.
Jest wynikiem stale prowadzonych prac badawczo-rozwojowych oraz opracowywania wydajnych technologii przez liderów branży, do których zalicza się grupa Marcegaglia.

Sprawność stali konstrukcyjnej oraz jej trwałość są ściśle powiązane z własnościami mechanicznymi, które zachowują stabilność w czasie. Dzięki swojej wytrzymałości stal podtrzymująca różne elementy architektoniczne jest również materiałem mogącym pochłaniać energię wstrząsów sejsmicznych.
Ponadto stal można z powodzeniem łączyć z innymi materiałami budowlanymi (np. szkłem), tworząc rozwiązania architektoniczne, które będą stanowić imponujące połączenie walorów estetycznych, niezawodności i technologii. Stal jest też materiałem ekologicznym, który nadaje się do całkowitego ponownego przetworzenia.

Ten ekologiczny wybór zostanie również zaprezentowany podczas zbliżającej się wystawy Expo Mediolan 2015 – charakterystyczna konstrukcja, nazwana Drzewem Życia i będąca symbolem tej ogólnoświatowej wystawy, została wykonana ze 150 ton stali.

Share on:

<< HOME
 
 
 term of use | privacy policy| cookie policy| P.IVA UE IT01477070203 |© Copyright 2020 MARFIN | credits Studio Chiesa