PL | ENGLOBAL WEB SITE - www.marcegaglia.com 
 
 
carbon steel
 

Stal jako eksponat: Candidate jednym z dzieł na Motopoétique w Lyonie

Od lutego do 20 kwietnia 2014 r. Muzeum Sztuki Współczesnej w Lyonie gości wystawę Motopoétique, ekspozycję poświęconą relacji pomiędzy człowiekiem a maszyną. Maszyną wyjątkową: motocyklem.

W tym jakże prestiżowym kontekście Marcegaglia przedstawia dzieło Candidate autorstwa Luca Mattenbergera. Dzieło to, stanowiące część kolekcji Marcegaglia, zostało już wcześniej zaprezentowane podczas mediolańskiego festiwalu designu „Triennale di Milano” w ramach Steellife – pierwszej międzynarodowej wystawy sztuki współczesnej poświęconej stali, promowanej przez Marcegaglia z okazji pięćdziesięciolecia utworzenia Grupy.

Candidate to dzieło ze stali „zawierające w sobie wszystko to, co ceni i czego oczekuje pasjonat motocykli, a jednocześnie wzbudzające w odbiorcy delikatne, jednak wyraźnie odczuwalne poczucie zakłopotania, niepewności, wręcz paniki.
To zamierzony efekt: pomył ten zrodził się w październiku 2000 roku, gdy w porcie w Adenie (Jemen) dwóch kamikadze zwerbowanych przez Al-Kaidę dokonało zamachu na amerykański statek USS Cole.
[...] Candidate został umieszczony na obracającym się wokół własnej osi podeście, którego ruch obrotowy nawiązuje do dwuznaczności wszystkiego, co nas otacza i co, w zależności od sposobu, w jaki na to patrzymy i w jaki to interpretujemy, może być dobre albo złe, fascynujące albo groźne […]”.*

* fragment z katalogu Steellife

more info:
Motopoetique: www.mac-lyon.com

Share on:

<< HOME
 
 
 term of use | privacy policy| cookie policy| P.IVA UE IT01477070203 |© Copyright 2020 MARFIN | credits Studio Chiesa