PL | ENGLOBAL WEB SITE - www.marcegaglia.com 
 
 
carbon steel
 

Przegląd łańcucha dostaw: nowe rozwiązania dla przemysłu 4.0

Marcegaglia pragnie usprawnićwewnętrzny proces i obsługę klienta pod względem sprawności i szybkości reakcji, a także proces komunikacji z dostawcami w celu poprawy relacji z nimi. Z tego powodu firma przeprowadza  gruntowny przegląd łańcucha dostaw , aby móc lepiej reagować na potrzeby rynku: jest to znacząca inwestycja w ramach modelu Przemysł 4.0.

Najważniejsze elementy projektu obejmują więc przegląd procesu łańcucha dostaw z perspektywy planowania produkcji i harmonogramu, począwszy od etapu planowania na wysokim szczeblu, poprzez planowanie produkcji i optymalizację procesu. Proces zmiany, który Marcegaglia rozpoczęła od swojej głównej działalności, jest złożony zarówno pod względem wielkości, jak i obrotów i dotyczy wytwarzania produktów ze stali węglowej. Projekt obejmie dużą część struktury zarządzania firmy: działy takie jak sprzedaż, produkcja, planowanie i programowanie.

Wpełni skomputeryzowany łańcuch dostaw  i fabryki połączone poprzez ujednoliconą sieć firmy oraz zakłady produkcji są warunkiem wstępnym do przebudowy procesów w ramach rozwiązań Internetu Przedmiotów i Przemysłu 4.0 . Wdrożenie modelu Przemysł 4.0 może poprawić jakość produktów, zwiększyć dostępność informacji o produktach dla klientów, zwiększyć dostępność dokładniejszych informacji na temat cykli produkcyjnych, skuteczniejszej penetracji rynku i rozwoju firmy, a także ukierunkować wysiłki na osiągane wyniki. Poprawie łańcucha dostaw musi zatem towarzyszyć większa efektywność cykli produkcyjnych i zwiększenie wiedzy na temat tego, co dzieje się w fabryce, na rynku i w ekosystemie Marcegaglia: model 4.0 zapewnia całej firmie i partneromdziałania i informacje na temat modeli oraz usług współpracy w czasie rzeczywistym.

 W szczególności firma pracuje nad ustaleniem technologii, która może obsługiwać urządzenia, czujniki i PLC (programowalne sterowniki logiczne) w fabryce, aby zbudować roboczą bazę danych oraz zbierać wystandaryzowane informacje o odpowiednim poziomie szczegółowości.

Share on:

<< HOME
 
 
 term of use | privacy policy| cookie policy| P.IVA UE IT01477070203 |© Copyright 2019 MARFIN | credits Studio Chiesa