PL | ENGLOBAL WEB SITE - www.marcegaglia.com 
 
 
carbon steel
 

Marcegaglia w Polsce rośnie w siłę pomimo konkurencji ze strony importu

Włoski producent rur, firma Marcegaglia, poinformowała Platts, że nadal patrzy z optymizmem na swój zakład produkujący rury spawane i centrum usługowe z zakresu blach i taśm w Kluczborku, spodziewając się wzrostu zużycia stali w ciągu najbliższych pięciu lat.

- Z drugiej strony rynek polski, jeden z największych w Europie Wschodniej, jest bardzo interesujący również dla producentów zagranicznych, stąd nie bez znaczenia jest wpływ importu – komentuje firma.

W rzeczywistości Marcegaglia Polska doświadcza obecnie nieznacznego spadku zapotrzebowania. – Z uwagi na szczególną sytuację cenową, na którą wpływ ma agresywny import produktów z Dalekiego Wschodu, rynek jest obecnie w stanie wyczekiwania. Niemniej jednak jesteśmy przekonani, że zrealizujemy nasze założenia budżetowe na rok 2015, i spodziewamy się dalszego wzrostu w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat – wyjaśnia Marcegaglia.

Polskie jednostki Marcegaglia, oprócz zakładu w Kluczborku reprezentowane również przez zakład w Praszce, który specjalizuje się w produkcji płyt izolacyjnych, zamocowań stalowych, skraplaczy i wymienników ciepła, konsekwentnie poprawiają wyniki sprzedaży z 541 mln zł w roku 2012 do 725 mln zł w roku 2014 i 800 mln zł (189 mln euro) spodziewanych na koniec roku 2015.

Wzrost przychodów zbiega się ze wzrostem produkcji. W ubiegłym roku firma Marcegaglia Polska wyprodukowała 150 tys. ton metrycznych rur spawanych i przetworzyła 80 tys. ton metrycznych taśm i blach. W bieżącym roku firma ma wyprodukować 180 tys. ton metrycznych rur spawanych i wykonać 110 tys. ton metrycznych wyrobów płaskich.

Jak dotąd polski oddział firmy osiągnął wydajność równą 75% mocy przerobowych w produkcji rur i 70% w centrum serwisowym, pracując w trybie 15 zmian tygodniowo. Firma Marcegaglia jest obecna w Polsce już od ponad dziesięciu lat. Pierwszy zakład w Praszce, pomiędzy Wrocławiem a Częstochową, otwarto w roku 2004. W roku 2010 firma uruchomiła zakład produkcji rur i centrum serwisowe w pobliżu Kluczborka.

źródło: SBB Platts

Share on:

<< HOME
 
 
 term of use | privacy policy| cookie policy| P.IVA UE IT01477070203 |© Copyright 2020 MARFIN | credits Studio Chiesa