PL | ENGLOBAL WEB SITE - www.marcegaglia.com 
 
 
carbon steel
 

Antonio Marcegaglia na Europejskiej Konferencji Stali: niski popyt na stal

Przewodniczący i dyrektor generalny Antonio Marcegaglia był jednym z prelegentów na Europejskiej Konferencji Stali, zorganizowanej przez World Steel Dynamics w Mediolanie w dniach 28, 29 i 30 października, podczas której analizowano trendy na rynku stali.

 

„Głównym powodem obecnego kryzysu w europejskim przemyśle stalowym jest popyt utrzymujący się na dotychczasowym poziomie, czego nie można powiedzieć o imporcie”, powiedział Antonio Marcegaglia. „To jest powodem, dla którego Europa stała się najtańszym rynkiem stali na świecie: popyt na stal spadł jeszcze bardziej w drugiej połowie 2019 r.”

 

„Innym problemem w obecnej niesprzyjającej sytuacji jest mała elastyczność europejskich producentów w zakresie zarządzania mocami wytwórczymi: zbyt wolno dostosowują podaż do malejącego popytu. Dopiero całkiem niedawno zaobserwowaliśmy drastyczne ograniczenie produkcji ”, powiedział Marcegaglia. Przewiduje on, że te ograniczenia mocy produkcyjnych (w wysokości około 6 milionów ton) będą wkrótce odczuwalne, biorąc pod uwagę spodziewany sezonowy wzrost popytu wiosną lub nawet nieco wcześniej.

 

Mówiąc o perspektywach branży, Antonio Marcegaglia stwierdził, że ceny i popyt muszą wzrosnąć, ponieważ nie ma już miejsca na ich dalszy spadek.

Obejrzyj tutaj wywiad z Antonio Marcegaglia, przeprowadzony przez Class CNBC w kuluarach Europejskiej Konferencji Stali.

Share on:

<< HOME
 
 
 term of use | privacy policy| cookie policy| P.IVA UE IT01477070203 |© Copyright 2019 MARFIN | credits Studio Chiesa