PL | ENGLOBAL WEB SITE - www.marcegaglia.com 
 
 
carbon steel
 

Antonio Marcegaglia przewiduje w 2017 roku dalszy wzrost

W wywiadzie udzielonym portalowi Siderweb, liczącemu się w branży stali medium, Prezes Antonio Marcegaglia wyraził umiarkowany optymizm w odniesieniu do aktualnej koniunktury. Potwierdza ona korzystny trend (ugruntowany również dzięki przywróceniu cen surowców) z roku 2016, kiedy to „rynek wyrobów walcowanych płaskich rozwijał się w ciągu roku lepiej niż rynek wyrobów długich. 2017 rok rozpoczął się jako płynna kontynuacja ostatnich dwóch kwartałów ubiegłego roku, zarówno pod względem wysyłek, jak i zamówień oraz uzyskiwanych marż”.
Antonio Marcegaglia przewiduje, że 2017 przyniesie dalszą poprawę pod względem popytu: „Możliwe jest, że w pierwszej połowie roku dynamika będzie mniejsza niż później, co wynika z pozornego pobudzenia zużycia, wywołanego większymi zakupami w poprzednim kwartale. Obecne utrzymywanie się stałego napływu składanych zamówień, zarówno w miesiącu styczniu, jak i lutym, wydaje się jednakże przeczyć takim prognozom”. I dodaje: „Oczekuję wzrostu cen także dlatego, że jeśli porównamy naszą wycenę z wycenami innych surowców, możemy zauważyć znacznie niedoszacowanie”. Rok 2017 jest rokiem naprawdę dużych wyzwań dla firmy Marcegaglia, starającej się aktualnie odbudować Ilva w Taranto w obrębie AM Investco Italy, razem z kolosem hutniczym, jakim jest Internazionale ArcelorMittal.
W tym roku Marcegaglia rozpocznie niezwykle ważny projekt „Life” – „Leadership Initiative For Executive”. Jest to inwestycja w zaawansowane szkolenie zasobów ludzkich, realizowane we współpracy z Uniwersytetem Luiss w Rzymie, przeznaczone dla wszystkich głównych menedżerów firmy Marcegaglia. Projekt ma na celu „zwiększenie profesjonalizmu kadry kierowniczej do maksymalnego poziomu, niezależnie od roli, którą mają wyznaczoną poszczególne osoby w firmie”.
Fragment wywiadu przeprowadzonego przez Davide Lorenzini, opublikowanego przez Siderweb 02.02.2017 r.
Zapoznaj się tutaj z pełną treścią wiadomości

Share on:

<< HOME
 
 
 term of use | privacy policy| cookie policy| P.IVA UE IT01477070203 |© Copyright 2020 MARFIN | credits Studio Chiesa